Geleneksel Makineler ve CNC Makinesi

Geleneksel Makineler ve CNC Makinesi

Hassas imalat endüstrisi, bir zamanlar yönlendiriciler, şekillendirme makineleri, dikey değirmenler ve merkez torna tezgahları gibi mühendis tarafından işletilen ekipmanı kullanan operasyonlar da dahil olmak üzere bilgisayar-sayısal kontrol (CNC) işlemesine dayanmaktadır. Birçok endüstri türünün imalatçıları, normalde bir öğütücü, yönlendirici, merkez torna veya şekillendirme makinesi ile üretilen büyük miktarlarda ürün oluşturmak için ideal olan verimli, uygun ve hassas üretim kapasitesi sağladığı için CNC makinesi üretim sürecinde kullanmayı tercih eder.

Hassasiyet ve CNC

Bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımının kullanımı CNC işlemede nihai bileşenin iki veya üç boyutlu bir modelini üretmek için kullanılır. Bu bileşenin prototip görüntüsü, işleme araçlarını modele özdeş öğeler üretmek üzere yönlendirmek için bilgisayar üzerinden çalışan yazılıma beslenir. Bilgisayar CNC işleme için yeni bir görüntü yüklediğinde, daha fazla öğe üretmek için bu modeli birçok kez yukarı çekebilir. Bu, .0001 içinde işleme hassasiyeti elde etmek için tasarlanmıştır.

CNC Makinesi Kullanmanın Diğer Avantajları

  • Güvenilir dayanıklılık: CNC makineleri her gün 24 saat çalışır ve onarım veya bakım için sadece en üstte.
  • Yüksek üretim ve ölçeklenebilirlik: Bir CNC makinesine tasarım parametreleri ve teknik özellikler girildikten sonra, sürekli olarak büyük miktarlarda çalışır ve esnek ölçeklenebilirlik sağlar.
  • Daha az işçilik: CNC işleme, üretim görevlerini yerine getirmek için daha az personel gerektirir. Yetenekli bir operatör otonom CNC makinelerinin birkaçını çalıştırabilirken, başka bir programcı bunları tasarımlarla yükleyebilir. Manuel makineler, makine başına en az bir vasıflı operatör ve bir gözetmen gerektirir. İnsan gücünden ne tasarruf edebileceğiniz müşterilere aktarılabilir.