Cildiye Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Cildiye Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Derimiz dış ortamda bulunan mikrop ve bakterilerle sürekli temas halindedir, ne kadar dikkat edersek edelim zaman zaman cilt hastalıkları ile karşı karşıya kalabiliriz. Cilt hastalıklarına bakan tıp dalı dermatolojidir. Bu alanda uzmanlaşmış doktorlara cildiye doktoru adı verilir. Cildiye doktorları deri ile ilgili tüm hastalıkların tanısını koyar, tedavisini yapar ve tedavi sürecini takip eder. Branşında uzman ve bulunduğunuz yere en yakın cildiye doktoru bulmak için internet sayfaları üzerindeki online siteleri ziyaret edebilir, doktor ve uzmanlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Deri Hastalıkları Nelerdir?

Dermatoloji bölümü tüm deri hastalıklarına yönelik tanı ve tedavi hizmetlerini yürüten tıp dalıdır. Bu bölümde deri hastalıkları, saç hastalıkları, tırnak hastalıkları, zührevi hastalıklar, cilt kanseri teşhis ve tedavisi yapılır. Mantar hastalıkları, sedef hastalığı, akne, sivilce, egzama gibi deri hastalıkları dermatoloji alanına girer. Frengi ve belsoğukluğu gibi bulaşıcı zührevi hastalıklar da dermatoloji alanına giren hastalıklardır, cinsel yolla bulaşan bu tür hastalıklarda da cildiye doktoruna başvurulması gerekir. Cilt doktoru; saç dökülmesinden Behçet hastalığına, dil mantarı ve afttan genetik deri hastalıklarına kadar deriyi ilgilendiren tüm hastalıkların teşhisini koyan doktordur. Uzmanlığını bu alanda almış doktorlar uzman cildiye doktoru olarak unvan kazanır. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde alanında uzman doktorların tercih edilmesi son derece önemlidir.

Branşında Uzman Cildiye Doktor İndeksi

Online siteler, internette hizmet veren ve hastalarla uzmanları bir araya getiren platformlardır. İnternetin sağlık alanında en fazla başvurulan kaynak haline gelmesi hastalıklarla ilgili birinci ağızdan doğru bilgilerin hastalarla paylaşılmasını elzem hale getirmiştir. Bu ihtiyaca cevap vermek üzere kurulan ve kurumsal bir kimlik kazanarak 210 bin doktor ve uzmanın desteğini alan online siteler bulunduğunuz yere en yakın uzman cilt doktoru, diş hekimi, diyetisyen, psikolog ve diğer branşlarda hizmet veren uzman doktorları sizlerle buluşturuyor. Siz de ihtiyacınıza göre aradığınız doktor ve hastaneyi bulmak için online siteleri ziyaret edebilir, tercih ettiğiniz uzmana randevu alabilirsiniz.