Ameliyatsız Estetik Nedir-Hangi Durumlarda Uygulanır?

Ameliyatsız Estetik Nedir-Hangi Durumlarda Uygulanır?

Ameliyat yaptırmadan belirli alanlarda istenilen görüntüye kavuşmak mümkün. Ancak bu özellikle göğüs estetiği, burun veya germe operasyonlarında çok işe yaramaz. Genel olarak cilt üzerindeki akne, sivilce veya lekelere karşı bir tedavi amaçlanıyorsa bu durumda ameliyatsız estetik teknikleri kullanılabilir. Bunun için genel olarak nemlendirici, temizleyici veya buhar verme sistemleri başta olmak üzere farklı tedavi süreçleri uygulanır. Gelişmiş peeling yöntemleri ve özel maskelerde ameliyatsız olarak hedeflenen tedavilerde uzmanların tercih ettikleri yöntemlerdir. Cilde serum vererek kırışıklıkların dolgunlaştırılması ise son yılarda oldukça ilgi gören estetik tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız cilt gençleştirme plastik cerrahi dalında oldukça başarılara imza atılan yöntemlerin başında yer alıyor. Örneğin Botulinum Toksini enjeksiyonları tekniği oldukça başarılı bir tedavi yöntemi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu yöntem ile yüzeysel ve derin cilt soyma ve dermabrazyonla ameliyatsız estetik yani yüz gençleştirme teknikleri kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonu, kollagen, resitylane, hylaform, teknikleri de ameliyatsız olarak yüz ve cilt üzerinde uygulanan gençleştirme ve tedavi teknikleridir. Örneğin cilt üzerinde son derece basit sorunlar yer alabilir. Bunların çözülmesi cerrahi olmayan yöntemlerle mümkündür. Kalıcı veya geçici dövmelerin çıkarılması da kolayca sağlanabilir. Lekelerin çıkarılması, akne izlerinin gidilmesi, Ciltteki nem ihtiyacının karşılanması da ufak operasyon ve cilt bakım ve tedavi yöntemleriyle çözülebilir sorunlar arasında yer alıyor.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme ve Estetik Fiyatları

Tabi ki cerrahi müdahaleler bu tarz tedavilere göre daha masraflı ve pahalıdır. Bu tür tedavilerde ameliyatsız estetik fiyatları oldukça az ve uygun ödeme olanaklarından oluşmaktadır. Fiyatlar tüm müşterilere aynı uygulanır ancak tedavi şekli ve soruna göre fiyatlar farklılık gösterir. Bu durumlarda kesinikle piyasalarda oldukça pahalı satılan kimyasal krem ve bakım ürünleri almak ve bilinçsiz kullanmak yerine bir klinik ve bakım merkezine gitmek bütçeyi korumanın en doğru yolu olarak görülmelidir.