Gergi Tavan Nedir, Avantajları Nelerdir

Gergi Tavan Nedir, Avantajları Nelerdir

Gergi (Germe) Tavan

Dekoratif bir tavan uygulaması olan gergi tavan, şık ve estetik görüntüsü ile uygulandığı mekanı daha modern gösteriyor. Eski sistem tavanları gösterişli hale getiren uygulamanın birçok yerde kullanılıyor olması gergi tavan modelleri ve uygulama alanlarının artarak daha yaygın hale gelmesine neden oluyor. Peki, nedir gergi ya da germe tavan? Sistemi, baskısı ve dokusu ile özel olarak üretilmiş PVC membranların alüminyum profillere ısıtma yöntemi ile geçirilmesi olarak tanımlayabiliriz. Led aydınlatma alanında kullanılan bir sistemdir ve adresinde örnekler uygulamalarda görüldüğü gibi ortamı aydınlatırken aynı zamanda daha estetik ve modern bir görüntüye kavuşturur.

Teknik Özellikleri

Gergi tavan özel olarak üretilen PVC malzemeden oluşur. Özel baskı şekillerin yer aldığı germe tavan modelleri dokusuna ve yapısına göre akustik, dijital baskı, 3D baskı, portatif, lake vb. isimler alır. Asimetrik, üç boyutlu, yuvarlak şekle girebilir. Esnek bir yapıya sahip olduğu için uygulanacak alana göre farklı formlara girebilir. Ölçülendirmede kolaylık sağlar, ölçüde yanılma payı yok denecek kadar azdır. Yüzde ellisi flor olan PVC’den üretildiği için ısıya dayanıklıdır, yangına dayanıklıdır. Neme karşı dayanıklıdır, o nedenle banyo, hamam, havuz gibi nemli ortamlar için de uygundur. Birçok farklı modelde üretilir. Farklı mekanlarda uygulanmış gergi tavan modellerine poliger.com.tr den ulaşabilir, sistemi yakından inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Gergi Tavan Türleri

En çok tercih edilen tavan uygulaması dijital gergi tavandır. Bunun yanında 3D baskılı gergi tavan, akustik, lake, portatif, transparan gergi tavan modelleri de uygun mekanlarda kullanılır.