Hafif Ahşap Ambalaj Kutuları Nedir?

Hafif Ahşap Ambalaj Kutuları Nedir?

Hafif ahşap ambalaj kutuları taşıma alanlarında taşınacak olan durumlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Hafif kargo ve ürünlerin taşınması için özellikle de hafif olan ahşap palet modelleri imal edilmektedir ve sağlamlığını da devam ettirmektedir. Özel sandık tip ve modelleri ile ahşap paletler taşıma alanlarında kullanıcılarına avantaj ve her zaman kolaylıklar sağlamaktadır. Bu ürünlerden bir tanesi ise endüstriyel ağır makine ahşap ambalaj ürünleridir. Endüstriyel alanlarda ahşap sandık, tahta kasa, kontrplak kasa modelleri sıklıkla kullanılarak tercih edilmektedir.

Kontrplak Ahşap Ambalajlar

Kontrplak kutu, kasa, sandık taşıma sandıkları, ahşap palet ambalaj ürünleri genellikle taşıma sektöründe ve alanlarında en sık şekillerde kullanılan ürünlerin ilk sırasında yer almaktadır. Stabil olan bu ürünlerin hafiflikleri ile taşımada rahatlık sağlar. Ürünlerin maliyetleri ve hafiflikleri tercih edilme sebeplerinin başında yer almaktadır. Ağırlıkları fazla olan ürünlerden çok genişlikleri fazla olan ancak ağır olmayan ürün ve taşınacakların taşınmasında sıklıkla tercih edilen ahşap ambalaj ürünleri olmaktadır. Özel ihracat sandıkları da bunlardan bir tanesi olmaktadır ve özel tasarım olan ahşap ambalajlar, ihracat sandıklarının imalatı, ikitelli ihracat sandıklarının da imalatı günümüzde en sık yapılan tasarımlar arasında yer almaktadır.

Euro Palet Modelleri Nerelerde Nasıl Kullanılmaktadır?

Euro palet modellerinin çakım işlemleri tam olarak otomatik son sistem çakım hatlarında da gerçekleşmektedir. Euro palet ürünlerinde sadece kurutulmuş olan ahşap palet ürünleri yer kullanılarak yer almaktadır. Böylelikle ise mantar oluşumları da engellenmiş olmaktadır. Enine tahtalarda kereste kenarı bulunmaz. Bu taşıma güçlerine ve sağlamlığını temin etmektedir. Euro paletlerinde taban tahtaları pahlanmıştır ve bu şekillerde ise kullanımları daha rahat ve kolaylık sağlamaktadır. Euro palet eksiksiz yakma damgaları yer almaktadır ve Euro paletlerin de uzun kenarları genellikle 3 adet yakma damgası bulunmaktadır. Euro palet sağda yakma damgası vardır ve genellikle de demiryollarının Avrupa palet havuzu ile ilgili olarak yakma damgasını yani eur işareti ürünlerde yer almaktadır. Euro palet onarım kontrol çivisi, sadece kalite deneyimli yassı paletlerde onarımdan sonra epal kalite markasını taşıyan bir onarım çivisi takılmaktadır.