Nasıl Hacker Olunur? Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi

Nasıl Hacker Olunur? Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi

Siber güvenlik sektöründe kendi yeteneklerinizi sergilemek istiyorsanız ‘hacker olma’ ve ‘etik hacker’ gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız. Hacker olmak karmaşık programlama dillerini kullanabilmeyi gerektirir. Detaylı bilgi için href=" target="_blank"> sayfasından inceleme yapabilirsiniz.Günümüzde özellikle sosyal medyada sıklıkla karşılaştığımız hackerlık için esasında kişiler ciddi ve profesyonel bir eğitim sürecinden geçmektedir. ‘Nasıl hacker olunur?’ sorusunun cevabı insanları hacker eğitimine yönlendirir. Etik hacker ya da bilinen diğer ismiyle beyaz şapkalı hacker olabilmek için; veri tabanları, programlama, Networking, iletişim sistemleri gibi üst düzey konularda bilgi sahibi olmak gereklidir. Siber güvenlik sektöründe etik hackerlık yapmak ciddi bir eğitim ile birlikte kendini geliştirmeyi gerekli kılar. Çünkü günümüzde teknoloji her an ve saniye gelişme göstermektedir. Sadece karmaşık programlama dillerinden anlamak yeterli değildir. Bunun yanında bilgilerinizi güncel tutmanızı gerektiren bir meslektir.

Etik Hacker Nedir?

Günümüzde hacker olmanın kötü bir unvanı olsa da etik hacker kavramı bu olumsuz çağrışımın önüne geçmektedir. Esasında aynı işlemleri yaparak, aynı bilgi seviyesine sahiptirler. Ancak etik hackerlik, belli bir kurumsal eğitim ile mümkündür. Asıl amaç programlama dili ile inşa edilmiş belli bir yapıyı çökertmek ya da o yapıya müdahale etmek değil; onu dış etkilerden siber güvenlik ile korumaktır. Etik hacker olabilmek için atmanız gereken ilk adım onaylı sertifikalara sahip kurumlardan hacker eğitimi almak ve belli konularda uzmanlaşmaktır. Uzmanlaşmanız gereken genel konular:

  • Programlama dilleri
  • Ağ teknolojileri
  • İşletim sistemleri
  • Veri tabanı yönetimi şeklindedir.

Dijital dünyanın temel taşları olan bu alanlarda kapsamlı bilgi sahibi olmak için kurumsal bir eğitim şarttır. Siz de siber güvenlik sektöründe kendinizi geliştirmek ve etik hacker sertifikasına sahip olmak istiyorsanız IT Security Expert ile profesyonel hacker eğitimi alabilirsiniz.