Triger Ve Gergi Sistemleri Yedek Parçaları Nedir?

Triger Ve Gergi Sistemleri Yedek Parçaları Nedir?

Krank mili her zaman ilk hareketi marş motorundan almaktadır ve motorların çalışması için Triger kayışı aracılığı ile egsantrik milini döndürmektedir. Bu şekillerde ise motorlarda istenildiği gibi bir çalışma sağlar. Triger kayışı egzantrikler ile motorların en altına yer alan krank işi arasına boyuna yerleştirilen kayışlar olmaktadır. Triger kayışlar ise motorların çalışmasını sağlayan asli unsurların ilk sırasında yer almaktadır. Ancak Triger kayışları çalışmaz ise krank milleri gereken hareket devamlılığını sağlayamaz ve motoru hareket ettiren volon dişlisi de dâhil olmak üzere bütün unsurlar devre dışı kalmaktadır.

Amortisör Nedir?

Araçların seyir halinde meydana gelen sarsıntılar ve yollardan kaynaklanan bütün sesleri ve titreşimleri absürde eden ve ayrıca büyük oranlarda tolere ederek araç içerisinde ki sürücülerin ve yolcuların konforunu sağlayan çok önemli bir parça olmaktadır. Araçlarda kullanılan bütün bu parçaların da her zaman orijinal olmasına dikkat edilmelidir. Bu sistemlerin çalışma prensipleri oldukça basittir ve amortisör aşağıdan gelen hareket yönlerine ters olarak ekstra direnç sağlayan ve bu şekillerde yoldan kaynaklanan ve araç tekerleklerinden gelen bütün titreşimlerin önüne geçmektedir.

Bijon Saplaması Nedir?

Araçlar hareket halindeyken en çok öneme sahip olan parçalar her zaman tekerleklerdir. Kuvvetli bir dönüş hızlarına sahip olan tekerlekler araçların alt bölümleri adı verilen tertibatına tutulmuş bir durumda olmaktadır. Tekerleklere çanta geçiren ve onların yol boyunca da çıkarılarak savrulmalarının önüne geçmek için kullanılan aparata bijon saplaması adı verilmektedir.