Kanada Sertifika

Kanada Sertifika

Yurtdışında eğitim almak ve kariyerinize değerli katkılarda bulunmak istiyorsanız, Kanada gibi dil eğitimi alanında tek geçilen bir ülkeyi de göz ardı etmemelisiniz. Burada eğitim alarak sertifika sahibi olabileceğiniz birçok okul bulunuyor. Böylesi bir sertifikaya sahip olmaksa elbette kariyer konusunda önünüzde aralanacak birçok fırsat demektir. Kanada’da dil öğrenerek sertifika almak istiyorsanız burada yer alan birçok eyalete gidebilir ve kolaylıkla dil sertifikası alabilirsiniz.

Örneğin burada eğitim veren okullarda;

1 - genel anlama ve cevap verme prensiplerine yönelik programlar

2 - okuma-dinleme- yazma ve konuşma yetilerinin geliştirebileceğiniz standart İngilizce programları,

3 - haftada 20 – 24saat ders alacağınız yoğun İngilizce programları

4 - haftada 30 – 38 ders alarak profesyonel İngilizce konuşabileceğiniz süper programlar mevcut.

Kanada’da Sertifika Nasıl Alınır?

College adıyla anılan programlar, popülaritesi ile öğrenciler arasında Kanada eyaletlerinde tek geçilen eğitim sistemlerindendir. Lisans ve yüksek lisans alanında eğitim alabileceğiniz ve size yüksek donanım kazandıracak college programıyla Kanada’ da tercihinize göre 1 – 2 - 3 yıl eğitim alabilirsiniz. Bilhassa mesleki anlamda gelişmek istiyorsanız ve bununla beraber eğitim sırasında ve sonunda staj programlarına gitmek istiyorsanız college programı öğrencilere önerilmektedir. Bu eğitim sonrası ekonomik fiyatlı lisanslar alabilir, staj yapabilir ve eğitim sonu çalışma + oturma iznine sahip olabilirsiniz. College programlarına yılın 2 – 3 döneminde başlanabilir.

Kanada’da Sertifika Alabileceğiniz Okullar

George Brown College, Durham College Georgian College, Algonquin College, Sheridan College, Niagara College, , Seneca College, Centennial , BCIT, Douglas College, Greystone College, Toronto School of Management Humber College, Lambton College, St.Lawrence College, Conestoga College, Fanshawe College, Langara College gibileridir.