İnterkom Kask Modelleri

İnterkom Kask Modelleri

İnterkom kask bir konuşma sistemi olup, motosikletler arasında kablosuz iletişim sağlar, kask interkom sistemlerinde kask içine bir ses tesisatı döşenerek motosiklet seyrine devam ederken bir başka motosiklet sürücüsü ile iletişim kurmanıza olanak verir. İnterkom kask iki ya da daha fazla motosikletlinin birlikte yaptığı yolculuklarda rahat iletişim yolunu sağlar. Çeşitli model seçenekleri bulunan interkom kasklar 5-10 kişiye kadar iletişim kurabilmektedir. Kask interkom aracılığı ile mikrofon sayesinde bluetooth üzerinden telefonla konuşma yapabilir, kulaklık sayesinde müzik dinleyebilirsiniz ya da kasktan kaska artçınız ile telsiz fonksiyonuyla konuşabilirsiniz.

İnterkom Kask Sistemi Çalışma Prensibi

İnterkom kask sistemi akıllı telefon uygulaması ile çalışmaktadır. Sisteme ait akıllı telefon uygulaması telefona yükleme işlemi tamamlandıktan sonra sistem kullanılabilir hale gelir. Temel çalışma prensibi; bir veri dağıtıcı merkez ve diğer alıcı gruplardan oluşmaktadır. Tele konferans konuşmalarında olduğu gibi motosiklet gurubunda bulunan motorculardan biri merkez dağıtıcıdır. Diğer sürücüler merkez olan sürücü aracılığı ile konferans konuşmalarına katılım sağlar. Wireless dağıtıcı sayesinde motorcular sürüş sırasında kendi aralarında sesli iletişim kurabilir. Bu uygulama telefonun mevcut wireless modülüne ait olan wireless radyo frekansını kullanır.

İnterkom Kask Özellikleri

İnterkom kask bluetooth özelliğinin yanı sıra wireless özelliğine de sahiptir. İletişim kurma işlemini iki seçenekten biri ile yapabilirsiniz. Kask interkomlar en az iki en fazla on kullanıcı arasında konferans görüşmesi imkânına sahiptir. Bazı interkom modelleri GPS ve Bluetoothlu GPS’ler için sesli yol bilgisi özelliği de bulunmaktadır. Sistem sayesinde müzik dinleyebilme olanağı sağlar. Çağrı geldiğinde müziği otomatik olarak durdurur. Görüşme bittikten sonra kaldığı yerden devam ettirebilme özelliği bulunuyor. Birçok kask interkom, rüzgâr sesi ve arka plan sesini temizleme teknolojisi bulunmaktadır. Su geçirmezlik özelliği de bulunur. En uygun fiyatlarla interkom kask sahibi olmak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilir ürünleri detaylı biçimde inceleyebilirsiniz.